Iskolánkról

A Kocsordi Jókai Mór Általános Iskola településünk egyetlen iskolája. Tanulóink létszáma 153 fő, pedagógusaink száma 17.

Felkészült, módszertanilag képzett pedagógusgárda végzi a napi oktató-nevelő munkát, korszerű oktatási módszerekkel, oktatástechnikai eszközökkel, a jól felszerelt iskolában.

Sajátosságunk a német nemzetiségi nyelvoktatás, minden évfolyamon 5 nyelvi óra van, plusz egy német nemzetiségi honismeret óra. Módszertani sokszínűség jellemzi mindennapi munkánkat. Rendszeresen alkalmazzuk a Komplex Instrukciós és a Generációk Között Párbeszéd programokat.

Színes diákélet, változatos programok színesítik mindennapjainkat: farsang, bicikli túrák, Márton napi lampionos felvonulás és sütemény vásár, versenyek, pályaválasztást segítő rendezvények, kirándulások.

Megyei, országos versenyekre is eljutnak tanulóink, ahol eredményesen szerepelnek. Szívesen részt vesznek online és levelezős versenyeken is.

Bekapcsolódunk országos akciókba, témahetekbe, ÖKO programokat szervezünk, pénzügyi tudatossággal foglalkozunk. Mind a nevelők, mind a tanulók szívesen használják az IKT eszközöket.

Pályázataink során a hátrányos helyzetű tanulók esélyeit igyekszünk növelni a hátrányok leküzdésében.

A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.